SENDİKAMIZ BİR HUKUK ZAFERİ DAHA KAZANDI

Koronavirüsle mücadele kapsamında, Cumhurbaşkanlığı Genelgesi yayımlanmış ve buna göre kamu kurum ve kuruluşlarında, uzaktan ve dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemleri uygulanabileceği belirtilmiştir. Ayrıca, esnek çalışma yöntemlerinden faydalanan çalışanlar ile idari izinli sayılanların bu sürede istihdamlarına esas görevini fiilen yerine getirmiş sayılacağı; mali, sosyal ve diğer özlük haklarının saklı olduğu da aynı Genelge’de ifade edilmiştir.

Genelge’nin açık hükmüne rağmen idari izinli sayılan itfaiye, zabıta ve koruma ve güvenlik görevlisi emekçilerin maktu mesai ücretleri haksız ve hukuksuz bir şekilde ödenmemiştir.
Bu hak kaybına son vermek için itfaiye emekçisi bir arkadaşımız üzerinden açtığımız davayı kazanmış bulunmaktayız. Kazandığımız bu dava benzer hak kaybı olan hamileler, yasal süt izinliler, kronik rahatsızlığı olanlar ve 60 yaş üzerinde olan emekçilerin de önünü açmıştır. Bu aşamadan sonra Belediye İdaresi’nden beklentimiz, kazandığımız davayı emsal kabul etmesi ve hak kaybına uğrayan emekçilerinin kayıplarının bir an önce telafi edilmesidir.

Bu durumda olan emekçiler için hazırlamış olduğumuz maktu mesai dilekçelerine Yürütme Kurulu Üyelerimiz Turgut Angün, Coskun Elbir ile İZSU İşyeri Temsilcimiz İsmail Yılmaz’dan ulaşabilirsiniz.
Emekçilerin tüm hakları için her alanda mücadelemiz sürecek.

Mahkeme Kararı için tıklayınız

Yaşasın Örgütlü Mücadelemiz
Yaşasın Tüm Bel-Sen

TÜM BEL SEN İZMİR 1 NOLU ŞUBE YÜRÜTME KURULU