İZMİR’DE YETKİLİ SENDİKANIN ADI TÜM BEL SEN!

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşları İZSU ve ESHOT’ta; bununla beraber Çeşme, Ödemiş, Selçuk, Seferihisar, Torbalı ve Urla Belediyeleri’nde tutulan resmi yetki tutanaklarına göre Tüm Bel-Sen olarak yetkimizi koruduk. Başta iş yeri temsilcilerimiz ve aktivistlerimiz olmak üzere tüm üyelerimize teşekkür ederiz.

Aynı zamanda 20.05.2021 günü Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde yapılan toplantı sonucuna göre üye sayılarıyla İl genelinde birinci sendika olduk.

Sendikamızın kuruluşundan bu yana kaybettiğimiz canlarımız, baskı ve karalamalara her zaman göğüs gerebilmiş ve hangi koşulda olursa olsun sendikasını bırakmamış yoldaşlarımız, KHK ile haksız ve hukuksuz bir şekilde işlerinden, ekmeklerinden olan dostlarımızın emeği ve mücadelesi sendikamızı buraya taşımıştır.

KESK’li olmak Tümbel-Sen’li olmak, kuruluşundan bu yana bizlere onur vesilesidir.

Onur vesilesidir çünkü sendikamız; emek ve emekçiden, haktan, bölüşümden, dayanışmadan, barıştan, kadın haklarından, LGBTİ+’ların haklarından, İnsan haklarından yana olmuş, doğa talanına direnen ve ilk sesi çıkaranlardan olmuştur.

Toplumsal olaylarda hiçbir haksızlığa sessiz kalmayıp, dilsiz kesilen yandaş sendikal anlayışla mücadele etmiş ve mücadele etmeye de devam edecektir.

Emekçinin haklarını korumaya ve kazanımları artırmaya yönelik mücadelemiz, üyelerimizden aldığımız güçle devam edecektir. Bu vesileyle tüm çalışma arkadaşlarımızı Tüm Bel-Sen’de örgütlenmeye, üye arkadaşlarımızı da tüm çalışmalarımıza omuz vermeye çağırıyoruz.

Yaşasın örgütlü mücadelemiz! Yaşasın Kesk! Yaşasın Tüm Bel-Sen!