İBB-ESHOT-İZSU EMEKÇLİLERİNİ İLLGİLENDİREN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNİN 2.TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sendikamız ile İzmir Büyükşehir Belediyesi heyeti arasında 05.05.2021 tarihinde 2021 yılını kapsayan toplu iş sözleşmesinin 2.oturumu gerçekleştirilmiştir.

Görüşmeye Katılanlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi Heyeti: Buğra Gökçe, Barış Karcı, Ahsen Düşenkalkan, Müjde Kanık

Eshot Heyeti : Erhan Bey, Sevcan Tınaztepe

İzsu Heyeti : Aysel Özkan, Filiz Yıldız, Reyhan Altun

İzmir Tüm Bel Sen 1 Nolu Şube Heyeti Yürütme Kurulu: Buse Engin, Erdal Tali, Cevdet Keleş, Coşkun Elbir, Turgut Angün, Eren Çetindere

Ege Bölge Avukatımız: Nazan Sakallı Aktaş

Yaklaşık 2 saat süren görüşmemiz taslağımızda geçen maddelerin değerlendirilmesiyle gerçekleşmiştir. Yapılan görüşmede;

1) Rapor gününün 28 günden 30 güne çıkarılması,

2) Toplu İş Sözleşmesi Ödentisi 1.750 TL’den 2.100 TL’ye yükseltilmesi,

3) 750 TL olan üç İkramiyenin 1.000 TL, 1.000 TL olan Kurban Bayramı ikramiyesinin 1200 TL olarak arttırılması şeklinde teklif iletilmiştir.

Bu haliyle mevcut sözleşmeye oranla yaklaşık %21,5 bir artış söz konusudur.

Sendikamız olarak iletilen teklife karşılık mevcut dört ikramiyenin 1.000 TL olması ve 1.000 TL Ramazan Bayramı ikramiyesinin de eklenerek toplam 5 ikramiye olması konusunda ısrarcı olduğumuzu; ayrıca sosyal denge tazminatının 2.300 TL’ye yükseltilmesi taleplerimizi ilettik.

Bir sonraki görüşme tarihi netleştiğinde tüm çalışanlara gerekli bilgi verilecektir. Son karar her zaman olduğu gibi yine üyelerimizle birlikte alınacaktır.

Ayrıca Sendikamız ve İzmir Büyükşehir Belediyesi arasındaki görüşmelerin sürecine ilişkin her türlü bilgi, belge ve görüşler sendikamız web adresinde yayınlanacak olup, bunun dışındaki haberlerin çalışma arkadaşlarımız tarafından ciddiye alınmamasını rica ediyoruz.

TÜM BEL SEN İZMİR 1 NOLU ŞUBE YÜRÜTME KURULU