İŞ YERLERİMİZDEKİ KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ HAKKINDA İDARE İLE YAPTIĞIMIZ GÖRÜŞMELER

Değerli emekçiler,
Koronavirüs salgınının daha fazla yayıldığı ve bazı mesai arkadaşlarımızın da testlerinin pozitif çıktığı bir dönemden geçiyoruz. Bu durum bizim için, özellikle zorunlu hizmet üreten birimlerde çalışanlar için daha fazla önlem alınması anlamına gelmektedir. bu nedenle geçtiğimiz haftadan beri İtfaiye, Zabıt ve Sosyal Yaşam Kampüsü’ndeki birimleri ziyaret ederek burada yaşanan sorunları tespit edip ilgili yöneticilerle görüşmeler gerçekleştirdik.
Bu kapsamda;
* İtfaiye Daire Başkanı’na, üyelerimizin hazırladığı kapsamlı bir rapor sunduk. Raporda önleyici tedbirlere ve riski azaltmaya yönelik tespitlere yer verdik.
* Test sonucu pozitif gelen Zabıta personeline yakın temasta bulunma ihtimali olan personele test yapılması için girişimde bulunduk ve dün itibariyle 50 arkadaşımıza test yaptırılmasını sağladık.
* İş yeri temsilcilerimizden gelen bilgiler doğrultusunda zorunlu ekipman eksiği bulunan birimleri tespit ederek öncelikle birim amirlerine durumu aktardık.
Tüm bu tespit ve çalışmalar hakkında konuşmak için ise Genel Sekreter Buğra Gökçe ile bir görüşme gerçekleştirdik. Kendisi bu tür eksiklikleri tespit ettiğimizde kendisine de ivedi olarak iletilmesinin yararlı olacağını ve eksiğin giderilmesi sürecinin kısaltılması için gerekli adımları atacağını ifade etti. Olumsuz durumlarda süreç takibinin bizzat kendisi tarafından yapıldığını, zorunlu çalışan birimlerdeki personele yönelik önlemleri genişletilmeye çalışılacağını iletti.
Test yapılması konusu İl Sağlık Müdürlüğü’nün yetkisinde olduğu ve ancak pozitif vakaya rastlandığında test yaptıkları için tüm taleplerin karşılanamadığını ancak bu konuda kurumsal olarak talebin sürdürüleceğini de ekledi.
Sendika olarak tüm birimlerde bu konunun takipçisi olmaya ve gelişmeleri sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.
TÜM BEL SEN İZMİR 1 NOLU ŞUBE YÜRÜTME KURULU