HEM EMEKÇİLER, HEM SENDİKAMIZ KAZANDI!

Bir süredir görüşmelerini ve mücadelesini sürdürdüğümüz Toplu İş Sözleşmesi’nin imza töreni bugün gerçekleşti.

Sayın Tunç Soyer, KESK MYK Üyemiz Zeynep Korkmaz ve Şube Başkanımız Buse Elbir’in konuşmaları ile yaklaşan 14 Mayıs seçimleriyle emeğin iktidarının kurulması zorunluluğu, yoksulluğa, açlığa mahkum edilen emekçilerin mücadeleyi yükseltme kararlılığı ve 1 Mayıs’a mücadele ruhuyla en kalabalık kitlelerle katılımı vurgusu törende ön plana çıkan başlıklar oldu.

Taleplerin toplanmasından, İdare ile yapılan görüşmelerin ayrıntılarına kadar tüm süreci emekçilere karşı sorumluluğumuz gereği şeffaf bir şekilde yürüten ve teklifi yine emekçilerin oyuna sunan Sendikamız bu süreçten daha da güçlenerek çıktı.

Tüm bu sürecte taleplerinin arkasında duran, mücadeleden vazgeçmeyen sendikamızın her bir üyesine ve bu taleplere arkasını dönmeyerek emekten yana tavır koyan Sayın Tunç SOYER’e teşekkür ediyoruz.

Ayrıca imza törenine katılım gösteren İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşlarındaki tüm bürokratlara, Sendikamız ve KESK MYK üyelerine, tüm katılımcı kurum kuruluşlara ve alanda bizleri yalnız bırakmayan siz değerli emekçilere teşekkür ederiz.

Toplu Sözleşme Masasından, 1 Mayıs’ta Alanlara!

Yıllardır sermayeye sunulan teşviklerle, vergi affı ve indirimleri ile patronların, yandaş müteahhitlerin sırtını sıvazlayanların emekçilere sırtını dönmesinin üzerinden uzun zaman geçti.

Bu topraklarda çalışan, emek veren milyonlarca emekçinin,

*Her geçen gün eriyen maaşları için,

*Barınma, sağlık, eğitim gibi yok sayılan hakları için,

*En temel hakkı olan yaşam hakkı için;

Kadınlar için, çocuklar için, doğamız için, enkaz altında yitirdiklerimiz için, ihraçlar için, mülteciler için, lgbti bireyler için, tüm ezilenler ve yok sayılanlar için, GERÇEK İKTİDARIN KİM OLDUĞUNU HATIRLATMAK İÇİN BİRLİK, MÜCADELE VE DAYANIŞMA RUHUYLA 1 MAYIS’TA ALANLARDA BULUŞUYORUZ.

Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiç birimiz!

İmzalanan toplu sözleşmenin tam metni için tıklayınız http://izmirtumbelsen.org/wp-content/uploads/2023/05/2023_TIS_IBB_ESHOT_IZSU.pdf

TÜM BEL SEN İZMİR 1 NOLU ŞUBE YÜRÜTME KURULU