EMEĞİMZİN HAKKINI İSTİYORUZ!

Ülkede yaşanan ekonomik krizin sorumlusu biz emekçiler değiliz. Faturasını da kabul etmiyoruz. Bizler her gün yeni bir zam haberi ile uyanırken, maaşlarımız daha cebimize girmeden; temel tüketim maddeleri, akaryakıt, ÖTV, KDV ve yapılan diğer zamlarla birlikte önemli bir kısmı geri alınmakta, adeta kaşıkla verilip kepçeyle alınmaktadır.
Krizin faturasını emekçilere çıkarmaya çalışan hükümet bizleri yoksulluk ve sefalete mahkûm ederken, İzmir Büyükşehir Belediyesi de toplu sözleşmeden kaynaklı geriye dönük ödemeleri zamanında yapmayarak bu yangını körüklemektedir.
Emekçiye Verilen Söz Tutulsun!
Belediye yönetimi, 31 Temmuz’da yatırma sözü verdiği ve yaşanan enflasyonla pula dönen toplu sözleşmeden kaynaklı geriye dönük ödemelerin kalan tutarının yatırılamayacağı sadece seyyanen yapılan zammın ödeneceği belirtmiştir. Maaşından başka hiçbir geliri olmayan 6 bin belediye emekçisinin bekleyecek tahammülü kalmamıştır.
İş Bırakıyoruz!
28 Temmuz Cuma Günü, Saat 16:30’da kartlarımızı basarak iş bırakıyoruz ve Kültürpark 1 Nolu Hol önünde basın açıklaması gerçekleştiriyoruz. Hakkımız olan ödemenin 31 Temmuz’da gerçekleşmemesi halinde 1 Ağustos Salı Günü öğleden sonra yarım gün iş bırakıyoruz.
Tüm emekçileri emeğine, mücadelesine sahip çıkmaya davet ediyoruz.

TÜM BEL SEN İZMİR 1 NOLU ŞUBE YÜRÜTME KURULU