İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SAYIN TUNÇ SOYER’İ ZİYARET ETTİK.

Değerli Emekçiler,

KESK Eş Genel Başkanımız Mehmet Bozgeyik, Eğitim-Sen MYK Üyesi Arzunur Şimşek, KESK İzmir Şubeler Platformu ve Şubemiz Yönetim Kurulu Üyeleri ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer’i ziyaret ettik.

AKP Hükümeti ile devam eden #TİS görüşmelerine dair taleplerimizi ifade etmek üzere ülke genelinde iş bırakacağımız 16 Ağustos için destek çağrısında bulunduk. Ayrıca Sendikamız tarafından gerçekleştirilen iş bırakma eylemlerimizle ilgili olarak İdare tarafından isim listesi istenmesi konusunda sendikal bakış açımız ve 2023 yılı toplu sözleşmesinden kaynaklı geriye dönük ödemenin kalan tutarının en kısa sürede yatırılmasına yönelik talebimiz kendisine iletilmiştir.

Geriye dönük ödemelerin yatırılmaması geçen ay merkezi bütçede pay azaltılmasının neden olduğu ve payın tam gönderilmemesinden kaynaklı belirsizlik oluştuğu için bir tarih vermek istemediklerini ancak taleplerimiz konusunda gerekli hassasiyetin gösterileceği ifade edilmiştir. Ayrıca isim listeleri ile ilgili herhangi bir işlemin gündemlerinde olmadığını belirtmiştir. Konuyla ilgili olarak belediye idaresi ile görüşmelerimizi sürdüreceğimizi ve sizleri bilgilendireceğimizi siz değerli emekçilere bildiririz.

TÜM BEL SEN İZMİR 1 NOLU ŞUBE YÜRÜTME KURULU