GAZETE Mİ, PARTİ BÜLTENİ Mİ?

Yıllardır gazete olduğunu iddia eden Yeni Asır’ın aslında iktidarın parti bülteni olduğunu biliyoruz. Basılan gazetesi satmadığı için iktidara yakın şirketlerden aldığı reklam gelirleriyle yayın hayatını sürdüren Yeni Asır; on binlerce insanın, rant hırsı uğruna öldüğü depremden sonra bile halk düşmanlığını bırakmayan ve meslek odalarını karalayarak iktidarın sorumluluğunu örtmeye çalışan tavrına devam ediyor.
Depreme dayanıksız ve kaçak konutları, para karşılığı yasal hale getiren imar affından “imar barışı” diye söz eden Yeni Asır; bu düzenlemeye karşı olduğunu defalarca dile getiren Şehir Plancıları Odası’nın, “imar barışı”ndan faydalanmadığı tespiti ile güldüren ama düşündürmeyen habercilik anlayışını bir kez daha ortaya koyuyor.
Keşke gerçek bir habercilik anlayışıyla hareket edebilseler ve meslek odalarının yıllardır yaptıkları uyarılara rağmen rant politikalarından ödün verilmediği için Maraş ve Hatay depremleri sonrası yaşadığımız büyük yıkımın; çadırları kurarken bile planlama becerisinden yoksun olunduğu için yaşanan çaresizliğin tablosunu ortaya koyabilseler.
Bugün haberini yaptıkları ve aynı zamanda sendikamız üyesi olan meslek odası üyelerinin, belediyelerde de çalıştığını ortaya çıkardığını söyleyerek büyük bir sır kapısını aralamış havası vererek hedef gösterdiği arkadaşlarımız hem meslek odasında gönüllü görev alıp hem de birikimlerini çalıştığı yerel yönetimlerde kullanıyor. Üstelik bunu da yıllardır gurur duyarak yapıyor.
Sürekli meslek odalarını, sendikaları, kişileri hedef gösterme anlayışına sahip olduğunu bildiğimiz Yeni Asır’ı bu tavrından vazgeçmeye çağırmayacağız! Ancak, şunu kendilerine ifade edeceğiz: KENT SUÇLARINA KARŞI MÜCADELE VEREN MESLEK ODALARININ VE ARKADAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ.
TÜM BEL SEN İZMİR 1 NOLU ŞUBE YÜRÜTME KURULU