KOMİSYON KURULSUN, GÖRÜŞMELER BAŞLASIN!

İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı 01/03/2021 tarihinde sendikamız Şube Başkanı Buse Engin’i aramış ve yalnız gelmesi istenerek bugün saat 09:30 için randevu verilmiştir. Bizler de Tüm Bel-Sen yürütme kurulu olarak randevu yeri ve saatinde orada olmuş ve görüşmeye; Şube Başkanımız Buse Engin, Şube Genel Sekterimiz Erdal Tali ve Örgütlenme Sekreterimiz Cevdet Keleş katılmıştır.
Yapılan görüşmede, toplu sözleşme için %15 zam teklifinde bulunmuşlardır. Bizler de Tüm Bel-Sen olarak görüşmeye sadece şube başkanının çağırılmasını ve toplu sözleşme görüşmelerinin bu şekilde gerçekleştirilmeye çalışılmasını anlayış olarak doğru bulmadığımızı , TİS görüşmelerinin komisyonlar kurarak karşılıklı iki kurum olarak yürütülmesi gerektiğini ve her görüşme sonrası emekçilerin bilgilendirilerek yürütülmesi gerektiğini belirterek görüşmeyi sonlandırdık.
Sendikamız olarak tavrımız nettir! Toplu sözleşme sürecini, görüşmeler öncesi ve sonrası her gelişmeyi emekçilere bildirerek, katılımcılık ve şeffaflık sözümüzü tutarak yürütmeye devam edeceğiz.

TÜM BEL SEN İZMİR 1 NOLU ŞUBE YÜRÜTME KURULU