Gezi Direnişi Yargılanamaz!

Gezi Davası bugün ve yarın (24-25 Haziran) Silivri’de görülmektedir. Bizler çok iyi biliyoruz ki ülkemizin başına gelmiş en güzel şeylerden birisi olan Gezi Direnişinin içini boşaltmaya ve bulandırmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Çünkü Gezi Direnişi bu ülkenin geleceğe dair umudun filizlenmesinin en açık göstergesidir.

Asılsız ve içi boş gerekçelerle kopyala/yapıştır şekilde polis fezlekesi sonucu düzenlenen ve Mahkeme tarafından kabul edilen iddianamede, 16 kişi hakkında ağırlaştırılmış müebbet istenmektedir. Oysa ki Türkiye’nin bütün kentlerinde Gezi Parkı Direnişine milyonlar katılım göstermiştir. Hepimiz oradaydık!

Gezi Parkı Direnişi nedeniyle müebbetle yargılanan arkadaşlarımızla aynı “suçu” işleyenler olarak onların yalnız olmadığını belirtmek istiyoruz. Asıl yargılanması gerekenler insanların üzerine gaz bombası yağdıranlardır; Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş, Ali İsmail Korkmaz, Berkin Elvan, Ethem Sarısülük, Medeni Yıldırım ve Ahmet Atakan’ı katlederek aramızdan alanlardır. Gezi Direnişinde gerçek suçluların bir kısmı bugün ortaklıkları bittiği için cezaevlerinde bir kısmı ise halen elini kolunu sallayarak dışarıda dolaşmaktadırlar.

Bu nedenle bugün ve yarın sürecek olan Gezi Parkı Direnişi davasında yargılananların yanında olduğumuzu ve dayanışmayı yükselteceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

TÜM BEL SEN İZMİR 1 NOLU ŞUBE YÜRÜTME KURULU