Toplu İş Sözleşmemiz İçin Emekçilerden Talep Toplamaya Devam Ediyoruz

Sevgili dostlar;

2019 yılında yetkiyi alıp toplu sözleşme masasına oturduğumuzda iki konuyu vazgeçilmezimiz olarak tanımlamış ve görüşmelere başlamıştık. Bunlar:

  1. TİS taslağındaki taleplerin bizzat emekçiler tarafından belirlenmesi
  2. TİS görüşmelerin kapalı kapılar ardında değil, gayet şeffaf ve emekçileri bilgilendirmeye dayalı bir şekilde yürütülmesiydi

Yürüttüğümüz bu demokratik ve şeffaf sürecin sonunda, belediye tarihinin en iyi toplu sözleşmesini hep birlikte tamamladık ve önemli kazanımlar elde ettik. 2020 yılı için işverenle yapacağımız Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine Ocak ayıyla birlikte başlıyoruz. Sendika olarak 2 hafta önce TİS komisyonumuzu kurduk ve 2 toplantı yaptık. Ayrıca iş yeri ziyaretleri ve iş yeri temsilcilerimiz aracılığı ile bir süredir emekçilerin fikrini alıyoruz. Şu ana kadar elimize çok fazla sayıda talep ulaştı. Ancak bu süreçte ulaşamadığımız arkadaşlarımız varsa taleplerini ekteki forma yazıp bize iletebilir.

Sendikamız için toplu iş sözleşmesinin sonuçları kadar, bu sürecin demokratik, katılımcı ve şeffaf yürütülmesi de çok önemlidir. Bu nedenle üyemiz olsun olmasın tüm emekçileri sürece dahil olmaya ve sendikamıza üye olmaya davet ediyoruz.

Gerçek toplu sözleşmeleri gerçek sendikalar yapar!

Yaşasın örgütlü mücadelemiz!

TİS-Talep-Formu