TİS GÖRÜŞMELERİNİN İLK OTURUMU GERÇEKLEŞTİ

Değerli Emekçiler,

07.05.2024 tarihinde Tüm Bel-Sen İzmir 1 No.lu Şube adına toplu sözleşme görüşme heyetimiz, İzmir Büyükşehir Belediyesi görüşme heyeti ile ilk toplu sözleşme görüşmesini gerçekleştirdi.

Çetin Emeç Toplantı Salonu’nda gerçekleşen görüşmede, toplu sözleşme maddelerimiz dayanakları ile birlikte tek tek İdareye iletilmiş olup İdare tarafından yapılacak değerlendirme ve çalışmaların ardından hızla 2. görüşmenin gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır. Bununla beraber, Ramazan Bayramı ve 1 Mayıs ikramiyelerinin toplu sözleşme sonuçlanmadan bir önceki sözleşme hükümleri gereğince 4.500 TL olarak ödenmesi ve yemekhane hizmetinin geçici olarak verilemediği döneme ilişkin kumanya yardımı ödemelerinin yapılması taleplerimizin de iletildiği görüşmede bu taleplerimize ilişkin değerlendirmenin de ivedilikle yapılacağı tarafımıza bildirilmiştir.

Kazanımlı bir toplu sözleşme daha imzalamak için başladığımız bu süreçte yine en büyük dayanağımız emekçilerin birliği ve mücadelesi olacak. Tüm emekçileri toplu sözleşme taleplerimize sahip çıkmaya ve örgütlülüğümüzü büyütmeye davet ediyoruz.