ŞUBEMİZ KADIN KOMİSYONU 8 MART ETKİNLİKLERİ

Sendikamız, Kadın Komisyonu her yıl olduğu gibi bu yıl da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Uzun yıllardır iktidar politikalarıyla yok sayılan kadını, doğayı, emekçileri her 8 Martta gündemine alan ve bu gündemle direnişi, mücadeleyi büyüten; sesini yükselten biz kadınlar bu yılın 8 Mart’ında da Gezi eylemleri sırasında öldürülen üniversite öğrencisi Ali İsmail’in düşlerine ortak olmak, Emel Anne’nin mücadelesine omuz vermek için ALİKEV’le dayanışma gösterdik. Belediye emekçisi kadın arkadaşlarımız için ALİKEV’den gönderilen kartların dağıtımı için iş yerlerimizde kadın arkadaşlarımızla buluşuyor, birlik, mücadele ve dayanışma duygusunu birlikte örüyoruz.

Kadın Komisyonu olarak bu yıl 8 Mart etkinlikleri kapsamında, “Emel Anne” belgeselinin gösterimini yapacağız. Ali İsmail KORKMAZ’ın ardından annesi Emel Korkmaz’ın ve ailesinin yaşadığı zorlukların, verdikleri mücadelenin ve ALİKEV’de yürüttükleri kampanyaların anlatıldığı belgeselin gösterimi, 12 Mart Perşembe günü saat: 14:00’de İBB Meclis Salonu’nda gerçekleşecek.

Belgeselin yönetmeni Kazım KIZIL ve Emel KORKMAZ’ın da aramızda olacağı gösterimin sonunda bir söyleşi de gerçekleştireceğiz. Emel Anne’nin yaptığı gibi Ali İsmail’i ölüm biçimiyle değil, yaşam biçimiyle anacak, “yara izinden, yaşam izine” giden yolculuğun hikayesine ortak olacağız hep birlikte.

Ayrıca,  geçmiş dönem Yürütme Kurulumuz, İşyeri Temsilcilerimiz ve aktivistlerimizle Cinsiyet Eşitlikçi Yerel Yönetimler nasıl olmalıyı konuştuğumuz, tartıştığımız sunumu bu kez de İtfaiye emekçilerimizle buluşturuyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi/Toplumsal Cinsiyet Kurulu üyemiz Av. Özlem Durmaz’ın gerçekleştireceği  “Cinsiyet Eşitlikçi Yerel Yönetimler Sunumu” 13 Mart 2020 tarihinde, saat:14:30’da İBB Merkez İtfaiye Grubu Lokali’nde olacaktır.

İstanbul Sözleşmesi’nden, 6284 sayılı kanundan vazgeçmeyen biz kadınlar, giderek artan kadın cinayetlerine, her türlü şiddete, transfobiye, kadın düşmanı söylemlere, kadın mücadelesine yönelik saldırılara inat; “Doğa Benim, Üreten Benim, Emek Benim, Yaşam Benim, BEN KADINIM” demeye, direnişi ve mücadeleyi birlikte büyütmeye devam edeceğiz.

Yaşasın Kadın Dayanışması

Yaşasın 8 Mart

TÜM BEL-SEN İZMİR 1 NO’LU ŞUBE KADIN KOMİSYONU