ENFLASYON RAKAMLARI ALTINDAKİ TEKLİFLERİ CİDDİYE ALMIYORUZ!

Değerli Emekçiler,

26 Ocak Perşembe günü saat 9:00’da İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşları ile Sendikamız arasında sizlerle birlikte ilmek ilmek oluşturduğumuz Toplu Sözleşme taslağına ilişkin ilk görüşme gerçekleştirildi. Yapılan görüşmede; mevcut ulaşım kartlarımıza aylık 176 ön kontör yüklenmesi kabul edilmiş olup toplu sözleşme taslağında yer alan diğer tüm maddelere ilişkin görüşmelere devam edilecektir.

Ancak toplu sözleşme taslağında yer alan maddi taleplerimize ilişkin yapılan değerlendirmede İdare tarafından 2022 yılında imzalanan toplu sözleşmedeki haklarımıza ek ilk 6 ay için %30, sonraki 6 ay için maaş katsayıları genelgesinde belirtilecek olan artış oranı kadar zam teklif edilmiştir. Ayrıca merkezi hükümet tarafından memurlara herhangi bir zam yapılması halinde, zam oranının sosyal denge tazminatına yansıtılacağı belirtilmiştir. Bu teklifler Sendikamız tarafından kabul edilmemiştir.

2022 yılında TÜİK’e göre enflasyon %64,27, bağımsız kuruluş ENAG’a göre ise enflasyonun %137.55 olarak gerçekleştiği, 4 kişilik bir ailenin yoksulluk sınırının 27000 TL’ye dayandığı bir tabloda İdare tarafından sunulan %30 zam teklifinin ciddiyetten uzak olduğunu ifade ediyoruz.

Gerçek bir Toplu Sözleşme için bütün çalışma arkadaşlarımızı Sendikamız etrafında mücadeleye davet ediyoruz.

Sürece ilişkin tüm gelişmeler web sitemiz üzerinden duyurulacak olup bunun dışındaki bilgilerin dikkate alınmamasını tüm çalışma arkadaşlarımıza duyuruyoruz.

Taleplerimizin Takipçisiyiz!

TÜM BEL SEN İZMİR 1 NOLU YÜRÜTME KURULU