EMEKÇİLERİN SAĞLIĞINI YOK SAYAN ANLAYIŞI KABUL ETMİYORUZ!

Ülkemizde Mart ayında görülmeye başlanan koronavirüs salgını hızla yayılarak toplum sağlığını tehdit eder boyutlara ulaşmıştır. Daha önceki bildirilerimizde belirttiğimiz koşullar daha da ağırlaşarak devam etmektedir. Bizler İZSU emekçileri olarak, aylardır devam etmekte olan bu süreç zarfında yıllardır süregelen çalışma disiplinimizden taviz vermeden bu ağır koşullar altında da çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Fakat İZSU Genel Müdürlüğü’nde yapılan adaletsiz uygulamalar biz emekçilerin bu zor süreçte hem motivasyonumuzu düşürmekte hem de sağlığımızı ciddi şekilde tehdit etmektedir. İZSU Genel Müdürlüğü yönetimine yapmış olduğumuz çağrıların ve bildirdiğimiz taleplerin Ekim ayında yayımlanan genelge ile sonuçsuz kaldığını ve dikkate alınmadığını üzülerek görmekteyiz. Her zaman söylediğimiz gibi bizler ölmek değil çalışmak istiyoruz. Önümüzdeki süreçte vereceğimiz haklı mücadele içerisinde tüm İZSU emekçilerinin bu mücadeleye desteğinin tam olacağının bilincindeyiz.

Pandemi sürecinin başlamasıyla beraber İZSU emekçileri, fedakârca ve sorumluluk bilinciyle hareket etmiş ve İzmir halkına hizmetlerini aksatmadan devam ettirmişlerdir. İş yerlerimizde planlı bir şekilde dönüşümlü çalışmayı başardığımız halde salgının artmasına rağmen hem bizlerin hem de vatandaşın sağlığını daha fazla koruyacak koşulların sağlanması gerekmektedir. Bizler İzsu emekçileri olarak bir an önce birinci pandemi döneminde yaptığımız gibi işyerlerimizde dönüşümlü çalışmaya geçilmesini istiyoruz.

Salgınla mücadelede başarılı olmanın ön koşulu eşitlik ilkesi çerçevesinde, bilimin ışığında ve insan sağlığı odaklı politikalar için tüm birimleri içine alan kolektif dayanışma ruhu ile topyekûn mücadele etmektir.

İZSU Genel Müdürlüğü yöneticileri bilmelidirler ki; bu adaletsiz uygulamalar sona erene kadar üretimden ve emekten aldığımız güçle gereken tüm adımların atılmasında hiç bir tereddüdümüz yoktur. Şunu tekrar belirtelim ki insan sağlığı elde edilecek bütün kârlardan daha önemlidir. Bizler ölmek değil, insan sağlığına uygun nitelikli çalışma ortamı istiyoruz.

TÜM BEL SEN İZMİR 1 NOLU ŞUBE YÜRÜTME KURULU