DAYANIŞMA YAŞATIR

Değerli emekçiler;

Daha önce desteklediğimizi duyurduğumuz, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin dayanıklı gıda yardımı kampanyasıyla ilgili yeni bir adım atıyoruz. Kurumumuzda çalışan herkesin bu kampanyaya katkı koyabilmesi için işyerleri ölçeğinde bir organizasyon yaptık.

Bu organizasyona göre, 8 büyük hizmet binasını malzemelerin toplanma yeri olarak belirledik. Her emekçi aldığı gıda malzemelerini hafta boyunca bu 8 noktaya ulaştıracak ve toplanan malzemeler her Çarşamba sendikamız aracılığıyla Belediye’nin Kültürpark’taki toplama merkezine ulaştırılacaktır. Belediye’nin maddi yardım kampanyası bulunmadığı için kampanya sadece gıda malzemesi üzerinden yürümektedir.

Bu yardım faaliyetinin haftalarca süreceği göz önüne alındığında, kampanyanın da sürekli bir şekilde devam etmesi gerektiği açıktır. Bu nedenle dileyen emekçiler aldığı malzemeyi kendi imkânlarıyla Kültürpark’taki merkeze ulaştırabileceği gibi, işyerlerinin ve sendikamızın temin ettiği araçlarla bu belirlenen yerlere ulaştırması, bu zor günlerde büyük önem taşımaktadır.

Belirlenen malzemelerden oluşan bir paket yapılabileceği gibi, tek malzemeden büyük miktarlarda bağış da yapılabilmektedir. Belirlenen 8 hizmet binası şu şekildedir:

·      İzmir Büyükşehir Belediyesi Ana Bina

·      İZSU Ana Bina

·      ESHOT Genel Müdürlük

·      İBB Halkapınar Ek Hizmet Binası

·      Oğuzlar Ek Hizmet Binası

·      Sosyal Yaşam Kampüsü

·      Gürçeşme Zabıta

·      İtfaiye Merkez Bina

Malzeme yardımında bulunmak isteyenler belirlediğimiz sorumlu arkadaşlarla iletişime geçerek konuyla ilgili bilgi alabilir. Sorumlu arkadaşlarımız:

·      Anıl KAÇAR

·      Sema UZUN

·      Coşkun ELBİR

·      Cevdet KELEŞ

·      Eren ÇETİNDERE

·      Umut DEVECİ

·      Salih Deniz ISLAKOĞLU

·      Osman ORHAN

·      Ekin OSMANOĞULLARI

·      Turgut ANGÜN

Biz belediye emekçileri olarak ücretli izin hakkına sahip olan azınlığın içindeyiz. Oysa ülkemizde milyonlarca insan bu dönemde ya işini kaybetti, ya ücretsiz izne çıkarıldı ya da çalıştığı dükkânı iş yapamaz hale geldi. Tam da bu nedenle, bu olağanüstü süreçte herkesi duyarlı olmaya davet ediyoruz.

Dayanışma Yaşatır!