DAYANIŞMA ÇAĞRISIDIR

Koronavirüs (Covid-19) salgınının ülkemizde büyük bir hızla yayıldığı ve sokağa çıkmanın risk almak anlamına geldiği bu günlerde dayanışmaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Milyonlarca emekçi ya ücretsiz izne çıkarılarak yoksulluğa mahkum edildi ya da zorla çalıştırılarak her gününü korku içinde geçirmek zorunda bırakıldı.
18 yılda Türkiye ekonomisini adeta uçurduğunu iddia eden iktidar sahipleri, 2 haftalık sokağa çıkma yasağının maddi yükünü kaldıramayacağını bildiği için altı boş bir “evde kal” çağrısıyla önlem aldığı izlenimi yaratmaya çalışıyor ama bu elbette yetmemektedir. Bu nedenle İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği gıda yardımı kampanyası, en azından bu açığı giderme yönünden büyük bir öneme sahiptir. Biz Tüm Bel-Sen İzmir 1 nolu şube olarak, ekteki görsellerde yer alan malzemelerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına yönelik olarak düzenlenen bu kampanyayı önemli buluyor ve desteklenmesi çağrısında bulunuyoruz.
Yalnızca üyelerimiz değil, tüm İzmir halkının katkı göstermesi halinde, maddi sıkıntılardan dolayı ya da risk grubunda olduğu için dışarı çıkamayan vatandaşlarımızın bu süreçte önemli bir ihtiyacını giderebiliriz. Görselde yer alan bilgilendirmeler dikkate alınarak bütün çalışma arkadaşlarımızı dayanışmaya davet ediyoruz.