2022 YILI TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNİN 4.OTURUMU GERÇEKLEŞTİ

Değerli emekçiler,

2022 yılını kapsayan toplu sözleşme görüşmelerinin 4. oturumu bugün İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Tunç SOYER ve Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Barış KARCI’nın katılımıyla gerçekleşmiştir. Sendikamız heyeti olarak; Buse ELBİR, Erdal TALİ, Turgut ANGÜN, Cevdet KELEŞ, Eren ÇETİNDERE, Coşkun ELBİR, Sema UZUN GÜNEŞ ve Ege Bölge Avukatımız Nazan SAKALLI AKTAŞ katılım sağlamıştır.

Bilindiği üzere bir önceki görüşmede sosyal denge tazminatı ve mevcut 5 ikramiyede yüzde 40 zam teklif edilmiş ve kurullarımızla yapılan değerlendirmede teklifin kabul edilmemesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Tunç SOYER ile yapacağımız görüşme sonrası emekçilerle değerlendirmenin yapılması kararı çıkmıştı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Her Mahalleye Bir Kütüphane” projesi kapsamında kitap bağışı çağrısına katkıda bulunmak amacıyla ilk aşamada sınırlı da olsa kitaplarımızı ilettiğimiz bugün gerçekleştirilen görüşmede mali talepler değerlendirilmiştir.

Buna göre:

  • İlk 6 ay için sosyal denge tazminatında ve mevcut ikramiyelerde yüzde 50 artış yapılması,
  • Sonraki 6 ay için temmuz ayında açıklanacak memur maaş aylık katsayısı artış oranında sosyal denge tazminatında artış yapılması,

yönünde teklif sunulmuştur.

Toplu iş sözleşmesi sürecinde taleplerini ileten emekçilere, işyeri temsilcisi, delege arkadaşlarımıza ve haklı mücadelemizde bizlere omuz veren herkese çok teşekkür ederiz.
Söz konusu teklif emekçilerle birlikte değerlendirilecek olup “söz, yetki, karar emekçilerde” sözümüz uyarınca her yıl olduğu gibi sandık kurarak siz değerli emekçilerin görüşüne sunulacaktır.

SÖZ, YETKİ, KARAR EMEKÇİLERDE!
YAŞASIN ÖRGÜTLÜ MÜCADELEMİZ!

TÜM BEL-SEN İZMİR 1 NOLU ŞUBE