İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE BAĞLI KURULUŞLARINDA DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EMEKÇİLERİ
ve DEMOKRATİK KAMUOYUNA
Tüm Bel-Sen İzmir 1 No.lu Şube Yürütme Kurulu olarak 12.01.2024 tarihinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Makamı’nda Sn Tunç SOYER ve Genel Sekreter Sn. Barış KARCI ile bir görüşme gerçekleştirdik.
Yapılan görüşmede öncelikle; 09.01.2024 tarihinde toplu sözleşme görüşmesi sırasında yaşanan tatsızlığın yanlış anlaşılmalardan kaynaklandığı ve toplu sözleşme masasının herhangi bir gerekçe ile terk edilemeyeceği hususunda görüş birliğine varılmıştır.
Sn. Tunç SOYER; imzalanacak toplu sözleşmenin 3 aylık bir dönemi kapsaması nedeniyle sözleşmeyi hızlı bir şekilde bağıtlamak istediklerini ifade ederek, Nisan ayı itibarıyla yeni bir toplu sözleşme sürecinin başlayacağını da bilerek hareket etmek istediklerini dile getirdi.
Sosyal Denge Tazminatı ve Mart ayında ödenen Bahar İkramiyesi ödemesine ilişkin olarak Ocak ayında memur maaşlarına gelen %49,25 oranında zam önerilen görüşmede sendikamız tarafından bu oranın yeterli olmadığı ifade edilmiş olup, teklife ilişkin çalışma yapılarak dönüş yapılacağı dile getirilmiştir.
(%49.25 oranında zam ile önerilen Sosyal Denge Tazminatı: 13.158 TL, Bahar İkramiyesi: 4035 TL.)
Halkın Bakkalı ödemelerinin her ay yapılması ve ödeme miktarlarında artış yapılmasına ilişkin talebimize de çalışma sonucunda geri dönüş yapılacağı ifade edilmiştir.
Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına ilişkin Zabıta ve İtfaiye Dairesi Başkanlıkları’nda çalışma yapıldığı ifade edilerek, ESHOT ve İZSU’ya da çalışma yapılması yönünde bilgi verildiği sendikamıza aktarılmıştır.
Bir sonraki görüşme ve teklif hususunda hafta başında geri dönüş yapılacağının belirtilmesi üzerine görüşme bu doğrultuda tamamlanmıştır.
Taslağımızın hazırlanmasından görüşmelere kadar sürece katkı koyarak desteğini esirgemeyen ve bugün de görüşme sırasında Başkanlık makamı önünde bulunarak görüşme heyetimizin gücüne güç katan tüm emekçilere teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Sizlerden aldığımız yetki ve güçle süreci kararlılıkla sürdüreceğiz ve sizlerin onayı olmadan sona erdirmeyeceğiz.
BİRLEŞEN EMEKÇİLER ASLA YENİLMEZ!
YAŞASIN ÖRGÜTLÜ MÜCADELEMİZ!
TÜM BEL-SEN İZMİR 1 NO.LU ŞUBE YÜRÜTME KURULU