GERÇEK TOPLU SÖZLEŞMELERİ GERÇEK SENDİKALAR YAPAR

Belediye emekçileri için kazanımlarla sonlandırdığımız ve emekçilerin yüzde 90 gibi bir çoğunlukla kabul edilmesi yönünde görüş bildirdiği Toplu İş Sözleşmesi’nin imza töreni bugün gerçekleştirildi.

Sayın Tunç Soyer, MYK Üyemiz Bülent Türkmen ve Şube Başkanımız Buse Elbir’in konuşmaları ile Haziran Direnişi, 1 Mayıs, demokratik bir ülke talebi ve mücadelesi vurgusunun ön plana çıktığı törende “bu daha başlangıç, mücadeleye devam” “faşizme karşı omuz omuza” sloganları yükseldi.

Hem Emekçiler Hem Sendikamız Kazandı!

Taleplerin toplanmasından, İdare ile yapılan görüşmelerin ayrıntılarına kadar tüm süreci emekçilere karşı sorumluluğumuz gereği şeffaf bir şekilde yürüten ve teklifi yine emekçilerin oyuna sunan Sendikamız bu süreçten daha da güçlenerek çıktı.

Tüm bu sürecte emeği geçen işyeri temsilcilerimize ve sendikamız aktivistlerine, görüşlerini bizimle paylaşan belediye emekçilerine ve irade göstererek yine emekten yana tavır koyan Sayın Tunç SOYER’e teşekkür ediyoruz.

Ayrıca imza törenine katılım gösteren İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşlarındaki tüm bürokratlara, Sendikamız ve KESK MYK üyelerine, tüm katılımcı kurum kuruluşlara ve alanda bizleri yalnız bırakmayan siz değerli emekçilere teşekkür ederiz.

Şimdi Sıra Emekçilerin Dayanışmasını Halkın Dayanışmasına Çevirmek İçin Çalışmakta!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “her mahalleye bir kütüphane” projesi kapsamında toplu sözleşme törenine kitaplarımızla geldik. Şimdi dayanışmayı daha da büyütüyor tüm dostlarımızı bu dayanışmaya ortak olmaya çağırıyoruz. Kitap bağışlarınızı işyeri temsilcileri ile ulaştırabileceğiniz gibi Sendikamıza da getirebilirsiniz.

Yaşasın Tüm Bel-Sen Yaşasın Dayanışma!

Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiç birimiz!

***BİLGİLENDİRME*** Toplu sözleşmeden doğan mali haklar 15 mayısa yetiştirilecektir. 1 Mayıs ikramiyesi 1500 TL ve SDT %50 zamlı hali olan 3225 TL hesaplara yatırılacaktır. Geriye dönük mali haklar ise 1.taksit 31 Mayıs, 2.taksit 30 Haziran’da olmak üzere iki eşit taksitte ödenecektir.