Çiçek Gönderemiyoruz...

Çiçek gönderemiyoruz...

Tüm Bel-Sen olarak gerek üyelerimizin gerek çalışma arkadaşlarımızın acı günlerinde de mutlu günlerinde de yanlarında olmaya çalıştık. Üyelerimizin düğün ve cenazelerinde sembolik de olsa Tüm Bel-Sen ailesinin yanlarında olduğunu hissettirmek için elimizden geldiğince çelenk veya çiçek gönderdik.

Fakat artık çiçek gönderemiyoruz, göndermiyoruz.

Tüm Bel-Sen 1 No'lu Şube Yürütme Kurulu olarak, artan teşrifat giderlerinin gerekliliğini sorgulayan üye ve faaliyetçilerimizin de konuya ilişkin görüşlerini göz önünde tutarak, şubemizin gelirlerini daha tasarruflu olarak kullanma kararı almış bulunmaktayız. Sembolik değil somut bir dayanışma ihtiyacının arttığı, KHK ve ihraçlarla iş güvencemizin elimizden alınmaya çalışıldığı koşullarda işçi sınıfının imkanları saydığımız elimizdeki kısıtlı imkanları kamu emekçilerinin hak mücadelesinde daha etkili kullanmanın, faaliyete aktarmanın yollarını bulacağız. 

Üyelerimizin en güzel günlerinde de, en zor zamanlarında da bir arada birlikte durduk. Sembolik değil sahici bir dayanışmayı birlikte öreceğiz, sadece işyerlerimizde değil hayatın her alanında da bir arada olacağız...

Verdiğimiz karara dair üye ve dostlarımızın anlayışına sığınıyor, bundan sonra da ne zaman ararlarsa omuz başlarında her daim bir sendika bulabileceklerini tekrar ilan ediyoruz. 

Tüm Bel-Sen 1 No'lu Şube Yürütme Kurulu