Can Güvenliğimiz İçin Büyükşehir Belediyesinden Somut Adım Bekliyoruz

12 Haziran tarihinde gerçekleşen deprem ve akabinde gerçekleştirdiğimiz iş bırakma eylemi sonrasında İzmir Büyükşehir Belediyesi idaresi konuya ilişkin herhangi bir yanıt üretebilmiş değildir. İBB ana hizmet binasında çalışanların halen yanıtını beklediği soru ortadadır. Bu bina depreme dayanıklı mıdır, değil midir? Bu konuya dair büyükşehir belediyesinin ilgili birimlerinin yaptığı somut bir çalışma ya da ellerinde bilimsel ve güncel bir veri var mıdır?

Binanın durumu hakkında spekülatif yorumlara mahal vermemek adına Büyükşehir idaresini sorumlu davranmaya ve harekete geçmeye davet ediyoruz.  Üyelerimizin bize ulaştırdığı fotoğrafları ise  konunun vehametini gözler önüne sermesi nedeniyle paylaşıyoruz. Herhangi bir taşıyıcı özelliği olmayan, bina cephesindeki "güneş kırıcı" olarak tabir edilen beton yapılarda deprem sonrası giderek büyüyen gözle görülür çatlaklar ve yarıklar bu haliyle yeni bir deprem olmasa dahi, aşağı düşme riski taşıdığı için ciddi bir tehlike arz etmektedir.

Çağrımızı yineliyoruz, büyükşehir belediyesi binanın durumu ve alacağı tedbirlerle ilgili acil bir açıklama  yapmalıdır.

TÜM BEL SEN İZMİR 1 NOLU ŞUBE

 

20170615_123027.jpg20170615_123047.jpgIMG-20170615-WA0011 (1).jpg