BELEDİYE EMEKÇİLERİNİN SAĞLIĞI BELEDİYE HİZMETLERİNİN TEMİNATIDIR!

DEĞERLİ BELEDİYE EMEKÇİLERİ
Deprem, ülkemizin ve özellikle yaşadığımız şehir İzmir’in bilinen ancak önlem alınmayan yıkıcı sorunu. Yıllardır rant uğruna imar planlarının tarım alanlarının üzerine yapılması, denetimsiz yapılaşma, inşaatlarda kullanılan yapı malzemelerinin uygunsuzluğu ve en önemlisi siyasi iktidarların deprem gerçeğine uygun yasal düzenlemeleri yapmaması yaşadığımız depremin en önemli nedenleridir. Acilen iktidarıyla muhalefetiyle rantçı, talancı zihniyetin hayat bulamayacağı yasal düzenlemelerin yapılmasını talep ediyoruz.
30 Ekim Cuma günü saat 14.51 de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremin yaralarının sarılması için her ilimizin İzmir halkıyla yardımlaşma ve dayanışma içinde olması ‘’dayanışma yaşatır’’ sözünü bir kez daha doğrulamaktadır. Başta arama kurtarma çalışmalarını yürüten gizli kahramanlarımız itfaiye emekçileri, AFAD ekipleri ve sağlık çalışanlarımız olmak üzere bu seferberlikte emek veren herkese sonsuz minnettarız. Hayatını kaybedenlere baş sağlığı dilerken, yaralıların biran önce sağlığına kavuşmasını ve bu süreçte hayatını evlerinin dışında geçirmek zorunda kalanların biran önce evlerine kavuşmalarını temenni ederiz.

DEĞERLİ BELEDİYE EMEKÇİLERİ
Her gün içinde çalıştığımız Büyükşehir Belediyesine ve bağlı kuruluşlarına ait İzmir’in her ilçesinde onlarca hizmet binası var ve bu binaların birçoğu depremde hasar aldı. Belediyenin verdiği tüm hizmetlerin asli unsuru olan emekçiler böylesi afet dönemlerinde halka hizmet vermek için canla başla çalışıyor. Ancak depremde görünen veya görünmeyen ölçüde hasar gören binalarda çalışmak belediye emekçilerinin can güvenliğini tehlikeye atıyor. Bu nedenle tüm hizmet binalarının hasar tespit çalışmalarının yapılmasını belediye yönetiminden talep ediyoruz.

Bilindiği gibi çalışanların can güvenliğini sağlamak kurum yöneticilerinin sorumluluğunda olduğundan üyelerimizi çalıştıkları binaların hasar tespit raporlarının düzenlenmesini ve çalışanlarla paylaşılmasını talep etmeye çağırıyoruz. Bu çalışmaların TMMOB’a bağlı meslek odalarının denetiminde yapılması büyük bir önem taşımaktadır. Söz konusu çalışmalar tamamlanana kadar hiçbir belediye emekçisinin hasarlı binalarda çalışmaması gerektiğinin altını bir daha çiziyoruz.

Son söz olarak ‘’belediye emekçilerinin sağlığı belediye hizmetlerinin teminatıdır’’ diyoruz.

TÜM BEL SEN İZMİR 1 NOLU ŞUBE YÜRÜTME KURULU